Sportowy Klub Parafialny "KISIELIN"

Sportowy Klub Parafialny „KISIELIN” powstał we wrześniu 2002 roku z inicjatywy ks. Ryszarda Grabarskiego ówczesnego proboszcza tutejszej  Parafii i jest zarejestrowany jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej w rejestrze powiatu zielonogórskiego. Przez pierwsze lata zajmował się organizacją imprez sportowych uświetniających wydarzenia związane z życiem parafii i gminy.

Od grudnia 2003 roku tworzy się sekcja piłki nożnej, na zajęcia uczęszcza kilkoro dzieci. Później dodatkowo wprowadzamy zajęcia na basenie i aerobik.

Na początek poza treningami odbywającymi się na miejscowym boisku dzieci uczestniczą w turniejach halowych i zawodach organizowanych na terenie Gminy Zielona Góra.

Dziś na zajęcia prowadzone na boisku w Starym Ksielinie uczęszczają dzieci w wieku szkolnym z Nowego i Starego Kisielina , jak też okolicznych wsi (Racula, Drzonków, Sucha, Ługowo). Prowadzimy zajęcia w czterech grupach wiekowych.

Zielona Góra  boisko WODZ ul Botaniczna

Drużyny „żaków”, „orlików” „trampkarzy młodszych” i „trampkarzy starszych” są zgłoszone do okręgowej i terenowej ligi Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Zapewniamy fachowe szkolenie  w oddzielnych grupach wiekowych wszystkim chętnym dzieciom szkół podstawowych i gimnazjum, które są zainteresowane grą w piłkę nożną.

Klub organizuje obozy sportowo-wypoczynkowe zimowe i letnie dla zawodników zrzeszonych w SKP „KISIELIN”

Lubniewice – lipiec 2006

Karpacz – luty 2006/styczeń 2007

Organizujemy również turnieje jak też inne ciekawe imprezy sportowe  i rozrywkowe.

Drużyny nasze uczestniczą w wielu turniejach piłki nożnej (m.in. Swarzędz, Świebodzin, Cottbus, Gorzów, Polkowice, Drzonków).

Dziesięciu naszych zawodników uczestniczyło w zajęciach i turniejach w ramach kadry województwa lubuskiego organizowanych przez LZPN

XI Puchar TP im. Marka Wielgusa – 06/2006

Aby urozmaicić dzieciom prowadzone zajęcia organizujemy spotkania okolicznościowe i wyjazdy szkoleniowo - poglądowe

Stadion Zagłębia Lubin

Działania naszego klubu poza stroną sportową mają również spowodować by czas wolny dzieci spędzały w sposób zorganizowany z dala od zagrożeń, z jakimi  się spotykamy „na podwórku” takimi jak alkoholizm, narkomania i inne

W działalności naszej korzystamy z pomocy Parafii p.w..M.B. Wspomożenia Wiernych w Starym Kisielinie, Gminy Zielona Góra, lokalnych firm i  życzliwych nam osób

Środki te pozwalają na prowadzenie działalności bieżącej przy bardzo dużym zaangażowaniu rodziców dzieci trenujących działających w ramach wolontariatu

Korzystamy z dotacji z budżetu Urzędu Gminy Zielona Góra i  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Zapraszamy rodziców  do współpracy z klubem, bo tylko w konsultacji z Wami działania nasze będą spełniały oczekiwania dzieci.

Ilość dzieci w ciągu ostatniego roku podwoiła się(!!!). Chcąc zachować dobry poziom szkolenia i zachować powszechność uczestnictwa dzieci w zajęciach powinniśmy zatrudnić dodatkowo instruktora. Niestety nasze możliwości finansowe są bardzo ograniczone (wszystkie prace organizacyjne prowadzone przez zarząd, jak tez inne pace związane z działalnością klubu wykonywane są w ramach wolontariatu przy czynnym udziale rodziców).

Środki jakimi dysponujemy nie pozwalają na zatrudnienie instruktora,

dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w tej kwestii.

W zamian przesyłamy serdeczne podziękowania w imieniu naszych podopiecznych, a ponadto deklarujemy:

·        promowanie Waszej firmy w czasie meczy i imprez organizowanych przez nasz klub  np. rozwieszanie „banerów” z  logo firmy,

·        zamieszczenie nazwy firmy na wszystkich materiałach reklamowych emitowanych przez nasz klub w czasie naszej współpracy ,

·        zamieszczenie nazwy firmy  na stronie http://www.parafia-kisielin.pl/

Było by nam bardzo miło, gdyby prośba nasza nie pozostała bez odpowiedzi, a umożliwienie nam współpracy z Waszą firmą w ramach upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie naszej miejscowości, było by dla nas zaszczytem.

Zarząd i sympatycy  SKP KISIELIN

Lista sponsorów:

·        GMINA Zielona Góra

·        „APEXIM AB”

·        Przedsiębiorstwo Wielobranżowe >>RPR<<

·        HENGST CENTRAL EUROPE sp. z o.o.

CZEKAMY ABY I TWOJA FIRMA DOŁĄCZYŁA DO TEJ LISTY

Jesteśmy otwarci na różnego rodzaju współpracę i zapraszamy na zajęcia wszystkie dzieci również z okolicznych miejscowości,  które chcą w sposób aktywny i ciekawy spędzić wolny czas na świeżym powietrzu wśród rówieśników pod fachowym okiem instruktorów

Szczegółowe informacje  o prowadzonych zajęciach można uzyskać pod numerami:

0 510 281 546 p. Tomasz Łebek

0 600 839 269 p. Zbigniew Bania

Imprezy planowane przez zarząd SKP KISIELIN do końca 2007:

·        obóz sportowo-rekreacyjny w Lubniewicach w dniach 15-25 sierpień’07

·        festyn sportowo – rozrywkowy 01 wrzesień’07