Stary Kisielin, dnia 2019-10-06

XXVII Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2. Nabożeństwo Różańcowe:
W niedzielę: Nowy Kisielin o godz. 9.30, Stary Kisielin o godz. 7.30
Dzieci zapraszam na różaniec we WTORKI i CZWARTKI
Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w ŚRODY i PIĄTKI.

3. W niedzielę 6 października zapraszamy mieszkańców Nowego i Starego Kisielina na XIX Bieg Papieski, na boisku sportowym w Starym Kisielinie. Szczegółowy program uroczystości:
Godz. 13.00 – zapisy do biegów
Godz. 14.00 – rozpoczęcie XIX Biegu Papieskiego w kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik biegu otrzymuje medal okolicznościowy, dyplom, posiłek i trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzyma okolicznościowy puchar. Organizatorami XIX Biegu Papieskiego są: Parafia Rzymskokatolicka w Starym Kisielinie, Radny Miasta Zielona Góra Mariusz Rosik, Stowarzyszenie Przyjaciół Kisielina, Rada Sołecka w Starym Kisielinie, Rada Sołecka w Nowym Kisielinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Kisielinie. XIX Bieg Papieski jest dofinansowany przez Urząd Miasta Zielona Góra.

4. W środę zapraszam na wspólne czytanie Słowa Bożego na Krąg Biblijny. Spotkanie odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym.

5. W piątek zapraszam na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO na godz. 15.00 do kościoła w Starym Kisielinie.

6. Zapraszamy chętnych śpiewających na próbę scholii w każdy piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

7. W piątek 11. października zapraszam na spotkanie rodziców oraz młodzież z klasy VII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, spotkanie odbędzie się w kościele w Starym Kisielinie o godz. 18.00.

8. W piątek 11. października, na apel Biskupa Tadeusza Lityńskiego, będziemy modlić się za naszą Ojczyznę o godz. 18.00 w kościele w Starym Kisielinie, na którą serdecznie zapraszamy.

9. Jak co roku składamy ofiary na nasze Seminarium Duchowne. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła otrzymamy koperty Ofiara na Seminarium Duchowne, po włożeniu ofiary i wpisaniu nazwiska ofiarodawcy i adresu, kopertę proszę złożyć na tacę lub w kancelarii parafialnej.

10. Rozdajemy przy wyjściu z kościoła wydrukowane formularze WYPOMINKI za zmarłych, których chcemy polecić w modlitwie miłosierdziu Bożemu.

11. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

12. Po raz kolejny Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Kisielinie bierze udział w akcji POLA NADZIEI. Jest to program, który poprzez zakup cebulki żonkili w cenie 1zł wspieramy zielonogórskie hospicjum. Akcja jest prowadzona w dzisiejszą niedzielę (6. października) po mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.

13. Bóg zapłać za ofiary składane na cele kościelne.