Stary Kisielin, dnia 2019-06-23

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem w całej Polsce ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec duchownych. W związku z tym na zakończenie każdej Mszy św. zostanie odśpiewana suplikacja.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała – od poniedziałku do czwartku Msza św. w kościele w Starym Kisielinie o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała zostaną poświęcone i pobłogosławione wianki i zioła.

3. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W piątek zapraszam na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO na godz. 15.00 do kościoła w Starym Kisielinie.

5. W piątek, 28. czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św.: Nowy Kisielin o godz. 17.00, Stary Kisielin o godz. 18.00 - dzieci z klasy III i IV przychodzą na Mszę św. do kościoła w Starym Kisielinie w strojach komunijnych.

6. W sobotę (29. czerwca) uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Polecamy w modlitwach Papieża Franciszka. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msza św. w Nowym Kisielinie o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę (30. czerwca) uroczystość Niepokalanego Serca NMP – Msza św. odpustowa w Nowym Kisielinie o godz. 10.00.

8. W przyszłą niedzielę (30. czerwca) zapraszam Członków Żywego Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci na Mszę św. o godz. 11.30 do kościoła w Starym Kisielinie, sprawowaną w intencji dzieci i zakończoną indywidualnym błogosławieństwem dzieci i rodziców.

9. W przyszłą niedzielę nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W dni powszednie nabożeństwo po Mszy św. wieczornej.

10. W dniu 3 lipca 2019 (środa) od godz. 8.00 w Centrum Medycznym w Starym Kisielinie odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne.

11. W przyszłą niedzielę (30. czerwca) w całej diecezji będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na odbudowę kościoła w Lutolu Suchym, który spłoną 20. czerwca. Bóg zapłać za ofiary składane na cele kościelne.