Stary Kisielin, dnia 2019-04-28

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez św. Jana Pawła II. W tym dniu zapraszam wiernych na nabożeństwo Godzinę Miłosierdzia z dotknięciem relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej na godz. 15.00 do kościoła w Starym Kisielinie. Zapraszam również młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz rodziców dzieci i młodzieży.

2. Dziś – Międzynarodowe Święto Caritas. Jest to okazja, żeby podziękować Bogu za tysiące pracowników i wolontariuszy CARITAS.

3. W dzisiejszą niedzielę, 28. kwietnia, zapraszam Członków Żywego Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci na Mszę św. o godz. 11.30 sprawowaną w intencji dzieci zakończoną indywidualnym błogosławieństwem dzieci i rodziców.

4. W środę zapraszam na wspólne czytanie Słowa Bożego na Krąg Biblijny: KARMIĘ SIĘ SŁOWEM ŻYCIA – CZAS NA BIBLIĘ. Spotkanie odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym.

5. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17.30 w Starym Kisielinie. W każdą niedzielę zapraszam do wspólnego śpiewania GODZINEK KU CZCI NMP do kościoła w Starym Kisielinie na godz. 7.35.

6. W tym tygodniu wyjątkowo w I czwartek miesiąca odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze, spowiedź św. pół godziny przed Mszą św., dzieci z klasy IV przychodzą na Mszę św. w strojach komunijnych i przynoszą ze sobą książeczki Moje 9. pierwszych piątków miesiąca.

7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam Członków Grupy Modlitewnej Przyjaciół Paradyża i nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. oraz RÓŻĘ RÓŻAŃCOWĄ MĘSKĄ na zmianę tajemnicy żywego różańca i na Mszę św. do kościoła w Starym Kisielinie na godz. 17.30 rozpoczniemy nieszporami.

8. 3 maja (w piątek) obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Msze św. 3. maja:
- w Starym Kisielinie: 8.00; 11.30;
- w Nowym Kisielinie o godz. 10.00.

9. W piątek zapraszam na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO na godz. 15.00 do kościoła w Starym Kisielinie.

10. W sobotę (4. maja) w liturgiczne wspomnienie św. Floriana Patrona Strażaków zapraszam na uroczystą Mszę św. z poświęceniem nowej figurki św. Floriana do kościoła w Starym Kisielinie na godz. 14.00.

11. W sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca w Nowym Kisielinie. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa, następnie o godz. 18.00 – eucharystia.

12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 7.30 w kościele w Starym Kisielinie.

13. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na dzieła charytatywne Diecezjalnego Caritas.

14. W dzisiejszą niedzielę jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na nowy Krzyż w kościele w Starym Kisielinie. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.