Stary Kisielin, dnia 2021-05-02

V Niedziela Wielkanocna

1. Msze św. w dni powszednie:
A/ w Starym Kisielinie
poniedziałek o godz. 8.00; 11.30
wtorek, środa, czwartek, piątek o godz. 18.00
B/ w Nowym Kisielinie
poniedziałek o godz. 10.00
piątek o godz. 17.00
sobotę o godz. 18.00
Spowiedź święta pół godziny przed Mszą św.

2. W dzisiejszą niedzielę wznawiamy zmianę tajemnic Żywego Różańca o godz. 7.30 w kościele w Starym Kisielinie. W ostatnich miesiącach odeszły do wieczności nasze Matki Różańcowe, dlatego zapraszamy chętne Panie do włączenia się w dzieło modlitewne Żywego Różańca. Kontakt i zapisy u Pań: Marii Wołkow, Ani Czerskiej, Bronisławy Lipińskiej.

3. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 17.30 w Starym Kisielinie. W dni powszednie nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej. W każdą niedzielę w miesiącu maju zapraszam do wspólnego śpiewania GODZINEK KU CZCI NMP do kościoła w Starym Kisielinie na godz. 7.35.

4. W poniedziałek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Msze św. 3. maja:
- w Starym Kisielinie: o godz. 8.00; 11.30;
- w Nowym Kisielinie o godz. 10.00.
Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br.
W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

5. W każdą środę o godz. 18.00 zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą zakończymy modlitwą do św. Józefa. Jest to okazja, aby uzyskać odpust podczas trwającego w Kościele ROKU ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

6. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam Członków Grupy Modlitewnej Przyjaciół Paradyża i nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. oraz RÓŻĘ RÓŻAŃCOWĄ MĘSKĄ na zmianę tajemnicy żywego różańca o godz. 17.30 rozpoczniemy nieszporami w Starym Kisielinie.

7. W tym tygodniu I piątek miesiąca spowiedź św. pół godziny przed Mszą św., dzieci z klasy IV przychodzą na Mszę św. i przynoszą ze sobą książeczki Moje 9. pierwszych piątków miesiąca.

8. W piątek zapraszam na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO na godz. 15.00 do kościoła w Starym Kisielinie.

9. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają koperty na ofiarę na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

10. Za złożone ofiary na cele kościelne składam serdeczne Bóg zapałać. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię modlitewnie i materialnie - ofiarami wpłacanymi na konto:
I Oddział PKO Zielona Góra
nr 75 1020 5402 0000 0002 0129 8025.