Stary Kisielin, dnia 2019-05-19

V Niedziela Wielkanocna

1. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 11.30 dzieci przystąpią do I Komunii św. Polecamy w modlitwie rodziców i dzieci, aby był to dzień dla nich pełen błogosławieństwa Bożego i początkiem więzi z Chrystusem Eucharystycznym. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 17.30 w Starym Kisielinie. W dni powszednie nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej.

2. Zapraszam na spotkanie młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania – uczniów klas III gimnazjalnych i klas VIII. Spotkanie odbędzie się we wtorek, środę, czwartek o godz. 18.00 w kościele w Starym Kisielinie.

3. W czwartek, 23 maja, w kościele w Starym Kisielinie od godz. 17.15 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przed uroczystością odpustową.

4. W piątek zapraszam na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO na godz. 15.00 do kościoła w Starym Kisielinie.

5. W piątek, 24 maja, przypada dzień uroczystości odpustowej naszej Wspólnoty parafialnej, którą przeżywać będziemy pod przewodnictwem Ksiądz Biskup o godz. 18.00. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup udzieli Komunii św. dzieciom, które przystąpiły w tym roku do Komunii św. oraz udzieli sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszam całą Wspólnotę parafialną do czynnego udziału w naszej uroczystości odpustowej, której patronuje Matka Boża Wspomożenie Wiernych.

6. W przyszłą niedzielę 26 maja Dzień Matki, zapraszam Członków Żywego Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci oraz dzieci z klasy IV (z okazji 1. rocznicy przystąpienia do I Komunii św.) na Mszę św. o godz. 11.30 do kościoła w Starym Kisielinie, sprawowaną w intencji dzieci i zakończoną indywidualnym błogosławieństwem dzieci i rodziców.

7. Parafialny Zespół Caritas organizuje wyjazd rehabilitacyjny do Mrzeżyna w dniach od 14 do 23 czerwca 2019 roku. Wyjazd przeznaczony jest dla osób starszych i samotnych, koszt wyjazdu wynosi 820 zł. Zapisy u Pani Jadwigi Wąsik. Wyjazd jest dofinansowany przez Urząd Miasta Zielona Góra.

8. W dzisiejszą niedzielę Członkowie Grona Wspierających Ubogich składają swoją miesięczną ofiarę. Pamiętajmy o skarbonce „Mój 1 zł dla najbiedniejszych”.

9. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają koperty na ofiarę na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Bóg zapłać za ofiary składane na cale kościelne.