Stary Kisielin, dnia 2020-02-23

VII Niedziela zwykła

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu.

2. W dzisiejszą niedzielę zapraszam Członków Żywego Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci na Mszę św. o godz. 11.30 do kościoła w Starym Kisielinie sprawowaną w intencji dzieci zakończoną indywidualnym błogosławieństwem dzieci.

3. W dzisiejszą niedzielę (23. marca) zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i rodziców dzieci na Mszę św. do kościoła w Starym Kisielinie na spotkanie o godz. 11.30.

4. W dzisiejszą niedzielę (23. marca) zapraszam młodzież klas VIII i młodzież klas ponad podstawowych przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie do kościoła w Starym Kisielinie na godz. 18.00.

5. Msze św. w tym tygodniu:
STARY KISIELIN: poniedziałek o godz. 7.00
wtorek o godz. 18.00
ŚRODA POPIELCOWA o godz. 7.00; 18.00
czwartek, piątek o godz. 18.00
NOWY KISIELIN: ŚRODA POPIELCOWA o godz. 17.00
piątek o godz. 17.00
sobota o godz. 18.00.

6. We wtorek kończymy okres karnawału. Natomiast 26. lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Kościół w tym czasie zachęca wiernych do podjęcia umartwień, aby poprzez powstrzymywanie się od spożywania alkoholu oraz rezygnacji z zabaw, poświęcić większą ilości czasu na modlitwę i rozmyślanie o Męce i śmierci Pana Jezusa dokonanej dla naszego zbawienia.
a/ Msze św. w Środę Popielcową: w Starym Kisielinie o godz. 7.00 i 18.00
w Nowym Kisielinie o godz. 17.00
b/ w czasie Mszy św. posypanie głów popiołem – znak rozpoczęcia pokuty
c/ obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja
d/ ofiary składane na tacę przeznaczone są na Dom Księży Emerytów.

7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek:
w Nowym Kisielinie po Mszy św. o godz. 17.00
w Starym Kisielinie po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę w kościele w Starym Kisielinie o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym. Natomiast w Nowym Kisielinie w niedzielę o godz. 9.30. Ofiary składane podczas nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

9. W piątek zapraszam na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO na godz. 15.00 do kościoła w Starym Kisielinie.

10. W piątek zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać razem z naszą SCHOLĄ na próbę po Mszy św. o godz. 18.00.

11. W przyszłą niedzielę zamiana tajemnic Żywego Różańca w Starym Kisielinie o godz. 7.30 różaniec.

12. W przyszłą niedzielę (1. marca 2020) zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania uczniów klas VII. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w kościele w Starym Kisielinie.

13. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do współtworzenia oprawy muzycznej SCHOLI na Triduum Paschalne. Próby są w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.45 na chórze w kościele w Starym Kisielinie.

14. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i dzieci w tym roku będą
w V Niedzielę Wielkiego Postu 28. lutego i potrwają do środy 1. kwietnia.

15. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na ogrzewanie naszych kościołów. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.