Stary Kisielin, dnia 2022-12-04

II Niedziela Adwentu

1. Msze św. w tym tygodniu:
Stary Kisielin:
poniedziałek o godz. 7.00
wtorek, środa, czwartek, piątek o godz. 18.00 RORATY
Nowy Kisielin:
czwartek o godz. 17.00 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
sobota o godz. 18.00 RORATY

2. W dzisiejszą niedzielę 4. grudnia zapraszam dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem w kościele w Starym Kisielinie o godz. 11.30. Św. Mikołaj wręczy dzieciom słodką niespodziankę.

3. W środę o godz. 17.15 zapraszam na spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia.

4. W czwartek (8. grudnia) w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i rodziców dzieci na Mszę św. do kościoła w Starym Kisielinie na poświęcenie medalików o godz. 18.00.

5. W piątek zapraszam na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO na godz. 15.00 do kościoła w Starym Kisielinie.

6. Opłatki na stół wigilijny są roznoszone przez przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej do wszystkich rodzin.

7. Przy wyjściu z kościoła rozdajemy wydrukowane zaproszenia na wizytę duszpasterską "KOLĘDĘ 2023". Wypełnione zaproszenie proszę dostarczyć do kościoła w Nowym lub Starym Kisielinie do Świąt Bożego Narodzenia.

8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek dla katolików na Wschodzie.

9. Za złożone ofiary na cele kościelne składam serdeczne Bóg zapałać. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię modlitewnie i materialnie - ofiarami wpłacanymi na konto:
I Oddział PKO Zielona Góra
nr 75 1020 5402 0000 0002 0129 8025

LIST RZYMSKOKATOLICKIEGO EPISKOPATU UKRAINY
DO DUCHOWIEŃSTWA I WIERNYCH
KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE
(FRAGMENTY)

II Niedziela Adwentu, jest wielkim dniem solidarności Wspólnoty Kościoła w Polsce wobec Wspólnoty Kościoła na Wschodzie, a w tym roku w szczególny sposób w Ukrainie. To już po raz dwudziesty trzeci Polacy spoglądają w stronę Wschodu, aby dać piękne świadectwo pamięci o żyjących tam katolikach, którzy mimo trudności i wielu przeciwności zachowali wiarę.

Dziękujemy Kościołowi w Polsce za okazaną braterską miłość.

Jesteśmy głęboko wzruszeni Waszą stałą życzliwością, solidarnością i jakże konkretną pomocą.

W czasie tak wielkiego doświadczenia, kiedy wojna pozostawia po sobie śmierć, cierpienie i zgliszcza, wspólnota Kościoła w Ukrainie nie jest sama, bo jest z nią Kościół w Polsce. Jesteście z nami od 24 lutego, gdy rozpoczęła się wojna. Trudno jest dzisiaj podsumować w liczbach otrzymaną pomoc, ale jest ona wielka, tak jak wielkie są serca Polaków. Prosimy bądźcie nadal blisko nas! Ta nasza prośba, którą kierujemy do Kościoła w Polsce, czyniąc to na ręce Episkopatu Polski, jest apelem lęku i trwogi o przetrwanie. Tak więc dziękujemy kolejny raz za dar modlitwy i pomoc finansową, jaką wesprzecie nas w II Niedzielę Adwentu. Na dzień dzisiejszy, wdzięczność naszą możemy najskuteczniej wyrazić poprzez modlitwę za ludzi dobrej woli.

Niech za wszelkie dobro nam okazane błogosławi Was Bóg, Ojciec Miłosierdzia i ochrania Najświętsza Maryja Panna, nasza wspólna Królowa i Matka.

Rzymskokatoliccy Biskupi Ukrainy
zebrani na plenarnym posiedzeniu