Stary Kisielin, dnia 2019-09-29

XXVI Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę zapraszam Członków Żywego Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci na Mszę św. do kościoła w Starym Kisielinie o godz. 11.30, sprawowaną w intencji dzieci i zakończoną indywidualnym błogosławieństwem dzieci i rodziców. Dzisiaj o godz. 11.30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2. W dzisiejszą niedzielę (29. września 2019) zapraszam na spotkanie młodzież klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i rodziców młodzieży. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w kościele w Starym Kisielinie.

3. W przyszłą niedzielę zamiana tajemnic Żywego Różańca w kościele w Starym Kisielinie o godz. 7.30 – różaniec.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. W środę zapraszam na wspólne czytanie Słowa Bożego na Krąg Biblijny. Spotkanie odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym.

6. W czwartek zapraszam RÓŻĘ RÓŻAŃCOWĄ MĘSKĄ pw. św. Jacka na wspólne NIESZPORY o godz. 17.30 i zmianę tajemnic żywego różańca.

7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam Grupę Modlitewną Przyjaciół Paradyża i nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. na Mszę św. do kościoła w Starym Kisielinie na godz. 18.00. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się za powołanych do kapłaństwa z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

8. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne, wypełnione modlitwą uwielbienia oraz modlitwą wstawienniczą.

9. W tym tygodniu I piątek miesiąca: odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze, spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.. Msze św.: Nowy Kisielin o godz. 17.00, Stary Kisielin o godz. 18.00. Dzieci z klas IV przychodzą do spowiedzi i na Mszę św. w strojach komunijnych i w piątek otrzymają książeczki Moje 9. pierwszych piątków miesiąca. Zapraszam Członków Wspólnoty Apostolstwa Modlitwy św. Faustyny na modlitwę przy relikwiach św. Faustyny od godz. 17.30, a następnie Eucharystię o godz. 18.00.

10. W piątek zapraszam na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO na godz. 15.00 do kościoła w Starym Kisielinie.

11. Zapraszamy wszystkich chętnych śpiewających na próbę scholii w każdy piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

12. Rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych w następujące dni:
- w niedzielę w Nowym Kisielinie o godz. 9.30;
- w przyszłą niedzielę w Starym Kisielinie o godz. 7.30
od wtorku do piątku w Starym Kisielinie o godz. 18.00
w sobotę w Nowym Kisielinie o godz. 18.00
DZIECI zapraszam na różaniec we WTORKI I CZWARTKI
- MŁODZIEŻ klas VII i VIII w ŚRODY I PIĄTKI.

13. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam do kościoła w Nowym Kisielinie na godz. 17.30 modlitwę różańcową, następnie o godz. 18.00 eucharystię.

14. Szkoła Podstawowa w Starym Kisielinie i Radny Miasta Mariusz Rosik zapraszają na VI OTWARTE MISTRZOSTWA KISIELINA W ROZGRYWKACH SZACHOWYCH 5. października o godz. 10.00 w Kawiarence Parafialnej.

15. W niedzielę 6 października zapraszamy mieszkańców Nowego i Starego Kisielina na XIX Bieg Papieski, na boisku sportowym w Starym Kisielinie. Szczegółowy program uroczystości:
Godz. 11.30 – Msza św.
Godz. 13.00 – zapisy do biegów
Godz. 14.00 – rozpoczęcie XIX Biegu Papieskiego w kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik biegu otrzymuje medal okolicznościowy, dyplom, posiłek i trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzyma okolicznościowy puchar. Organizatorami XIX Biegu Papieskiego są: Parafia Rzymskokatolicka w Starym Kisielinie, Radny Miasta Zielona Góra Mariusz Rosik, Stowarzyszenie Przyjaciół Kisielina, Rada Sołecka w Starym Kisielinie, Rada Sołecka w Nowym Kisielinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Kisielinie. XIX Bieg Papieski jest dofinansowany przez Urząd Miasta Zielona Góra.

16. Po raz kolejny Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Kisielinie bierze udział w akcji POLA NADZIEI. Jest to program, który poprzez zakup cebulki żonkili w cenie 1zł wspieramy zielonogórskie hospicjum. Akcja będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę (6. października) po mszy św..

17. Jak co roku składamy ofiary na nasze Seminarium Duchowne. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła otrzymamy koperty Ofiara na Seminarium Duchowne, po włożeniu ofiary i wpisaniu nazwiska ofiarodawcy i adresu, kopertę proszę złożyć na tacę lub w kancelarii parafialnej.

18. Bóg zapłać za ofiary składane na cele kościelne.