Stary Kisielin, dnia 2021-01-03

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

1. Msze św. w tym tygodniu:
w Starym Kisielinie: poniedziałek o godz. 7.00
wtorek o godz. 18.00
ŚRODA o godz. 8.00; 11.30; 18.00
czwartek, piątek o godz. 18.00
w Nowym Kisielinie: ŚRODA o godz. 10.00
sobota o godz. 18.00.

2. W środę w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli podczas Mszy św. o godz. 8.00 poświęcenie kredy, wody i kadzidła.

3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam Grupę Modlitewną Przyjaciół Paradyża i nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. oraz RÓŻĘ RÓŻAŃCOWĄ MĘSKĄ na NIESZPORY o godz. 17.30 i zmianę tajemnic żywego różańca.

4. W piątek zapraszam na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO na godz. 15.00 do kościoła w Starym Kisielinie.

5. Zapraszamy chętnych śpiewających na próbę scholii w każdy piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

6. TEGOROCZNA KOLĘDA, czyli wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian będzie miała inny charakter. W liście do diecezjan, Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński informuje nas, że: „w czasie epidemii wielu wiernych miałoby obawę, aby zaprosić kapłana chodzącego od domu do domu. Dlatego duszpasterze zaproszą parafian na spotkania kolędowe do kościołów, gdzie łatwiej zachować wymogi sanitarne. W tym roku to wierni udadzą się z kolędą do duszpasterzy. Będzie to czas kolędowania, słuchania Ewangelii, modlitwy i błogosławieństwa. Zachęcam wszystkich, aby na miarę możliwości wziąć udział w takim spotkaniu. Niech będzie ono wyrazem podtrzymywania wiary i odpowiedzialności za wspólnotę”.
Już teraz informujemy, że w naszej Parafii spotkania kolędowe rozpoczniemy w piątek 8 stycznia – poniżej jest umieszczony dokładny plan spotkań dla Parafian mieszkających na wskazanych ulicach. Spotkania kolędowe będziemy rozpoczynać Mszą św. w kościele o godz. 18:00. Jednocześnie prosimy, aby nie prosić indywidualnie o poświęcenie mieszkań – po zakończeniu pandemii poświęcimy mieszkania Parafian, którzy wyrażą taką wolę, zwłaszcza tych, którzy są naszymi nowymi Parafianami. Aktualnie zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA: Papież Franciszek ogłosił, od 8 grudnia 2020r. do 8 grudnia 2021r., specjalny ROK ŚW. JÓZEFA, z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła świętego. Z tej racji Stolica Apostolska ogłasza możliwość uzyskania z tej okazji odpustów pod zwykłymi warunkami (czyli: sakramentalna spowiedź, wola zerwania z wszelkim grzechem, Komunia Święta i modlitwa w intencjach papieża). Szczególnymi dniami uzyskania odpustu jest 19 dzień każdego miesiąca od grudnia 2020r. do listopada 2021r. oraz - w tym czasie - każda środa miesiąca. W naszej Parafii w każdą środę, po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będziemy odmawiali modlitwy do św. Józefa. Ponadto, każdego dnia do 8 grudnia 2021r. możemy uzyskać odpust zupełny (za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą, bądź za siebie), odmawiając Różaniec ze swoją Rodziną, modląc się o godną pracę dla ludzi przez wstawiennictwo św. Józefa, bądź modląc się Litanią do św. Józefa w intencji prześladowanych chrześcijan, a także spełniając na wzór św. Józefa jeden z uczynków miłosierdzia względem ciała bądź ducha.

8. W dzisiejszą niedzielę jest prowadzona zbiórka pieniędzy do puszek na ubezpieczenie naszych kościołów.

9. Za złożone ofiary na cele kościelne składam serdeczne Bóg zapałać. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię modlitewnie i materialnie - ofiarami wpłacanymi na konto:
I Oddział PKO Zielona Góra
nr 75 1020 5402 0000 0002 0129 8025.

TEGOROCZNA KOLĘDA - WIZYTA DUSZPASTERSKA

PIĄTEK 8 stycznia 2021
MIESZKAŃCY STAREGO KISIELINA - ULICA:

Pionierów Lubuskich, Studzienna, Bosmańska, Fregatowa, Rybacka, Sztormowa, Żeglarska, Kapitańska, Kolejowa, Sadowa, Polna, Słoneczna, Zielona, Leśna, Wrzosowa

SOBOTA 9 stycznia 2021
MIESZKAŃCY NOWEGO KISIELINA - ULICA:

Kasztanowa, Świerkowa, Sosnowa, Brzozowa, Cisowa, Klonowa, Modrzewiowa, Dębowa, Jesionowa, Topolowa, Cedrowa,

WTOREK 12 stycznia 2021
MIESZKAŃCY STAREGO KISIELINA - ULICA:

Pocztowa, Dojazdowa, Grzybowa, Urocza, Liliowa, Makowa, Wiosenna, Akacjowa, Różana, Malinowa, Jesienna, Lawendowa

ŚRODA 13 stycznia 2021
MIESZKAŃCY STAREGO KISIELINA - ULICA: