Stary Kisielin, dnia 2019-03-03

VIII Niedziela zwykła

1. Msze św. w tym tygodniu:
STARY KISIELIN: poniedziałek o godz. 7.00
wtorek o godz. 18.00
ŚRODA POPIELCOWA o godz. 7.00; 18.00
czwartek, piątek o godz. 18.00
NOWY KISIELIN: ŚRODA POPIELCOWA o godz. 17.00
piątek o godz. 17.00
sobota o godz. 18.00.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu.

3. W dzisiejszą niedzielę (3. marca 2019) zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących dzieci do I Komunii św. o godz. 11.30.

4. W dzisiejszą niedzielę (3. marca 2019) zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (młodzież klas VIII i młodzież gimnazjalną klas III). Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30 w kościele w Starym Kisielinie.

5. We wtorek kończymy okres karnawału. Natomiast 6. marca w Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Kościół w tym czasie zachęca wiernych do podjęcia umartwień, aby poprzez powstrzymywanie się od spożywania alkoholu oraz rezygnacji z zabaw, poświęcić większą ilości czasu na modlitwę i rozmyślanie o Męce i śmierci Pana Jezusa dokonanej dla naszego zbawienia.
a/ Msze św. w Środę Popielcową: w Starym Kisielinie o godz. 7.00 i 18.00
w Nowym Kisielinie o godz. 17.00
b/ w czasie Mszy św. posypanie głów popiołem – znak rozpoczęcia pokuty
c/ obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja
d/ ofiary składane na tacę przeznaczone są na Dom Księży Emerytów.

6. W środę zapraszam na wspólne czytanie Słowa Bożego na Krąg Biblijny. Spotkanie odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym.

7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam Grupę Modlitewną Przyjaciół Paradyża i nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. oraz RÓŻĘ RÓŻAŃCOWĄ MĘSKĄ na NIESZPORY o godz. 17.30 i zmianę tajemnic żywego różańca.

8. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się modlitwa uwielbienia, na którą serdecznie zapraszamy.

9. W piątek zapraszam na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO na godz. 15.00 do kościoła w Starym Kisielinie.

10. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek:
w Nowym Kisielinie po Mszy św. o godz. 17.00
w Starym Kisielinie po Mszy św. o godz. 18.00.

11. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę w kościele w Starym Kisielinie o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym. Natomiast w Nowym Kisielinie w niedzielę o godz. 9.30. Ofiary składane podczas nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

12. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i dzieci w tym roku będą
w V Niedzielę Wielkiego Postu 7. kwietnia i potrwają do środy 10. kwietnia.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele kościelne.