Zapraszamy Grupę Modlitewną Przyjaciół Paradyża,
nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
oraz RÓŻĘ RÓŻAŃCOWĄ MĘSKĄ
na zmianę tajemnic żywego różańca o godz. 17.30.
Zapraszamy do kościoła w Starym Kisielinie
Członków Wspólnoty Apostolstwa Modlitwy św. Faustyny na modlitwę przy relikwiach św. Faustyny o godz. 17.30, a następnie Eucharystię i adorację o godz. 18.00.
odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.
Zapraszamy do kościoła w Nowym Kisielinie
do wspólnej modlitwy ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
godz. 17.30 Różaniec
godz. 18.00 Msza św.
(eucharystia, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.)
Chociaż jest obecna niemal w każdym domu, wielu z nas rzadko po nią sięga, a przecież Biblia zawiera w sobie Słowo, które pochodzi od Boga. A jeśli pochodzi od Boga, to ma ogromną moc. W naszej parafii rozpoczynamy od października w każdą środę po Mszy św. o godz. 18.00 Krąg Biblijny, który będzie najlepszą sposobnością do tego, by przypomnieć sobie tę prawdę. Biblia jest to księga niezwykła. Pisały ją tysiąclecia i wieki. Pisali ją prorocy i mędrcy. Biblia weszła tak głęboko w kulturę całego naszego świata, naszej cywilizacji, że trudno jest jej nie znać i nie szanować. Dla wielu ludzi Kościoła, kultury i nauki, w tym zwłaszcza rozmiłowanego w Biblii Romana Brandstaettera, księga ta była żywą rzeczywistością, ziemią poszukiwania tożsamości. Warto zresztą przypomnieć, że to właśnie ten poeta żydowskiego pochodzenia, który przyjął wiarę chrześcijańską, w jednym ze swoich utworów zwrócił uwagę na potrzebę ustanowienia szczególnego dnia poświęconego Biblii. Celem jest pogłębianie zrozumienia i popularyzacja Pisma Świętego oraz kształtowanie duchowości biblijnej w duszpasterstwie. Środa Biblijna w naszej parafii nie jest adresowana wyłącznie do osób należących do kręgów biblijnych, wprost przeciwnie, jest zaproszeniem do wszystkich wiernych w Kościele. Tak by każdy mógł dzielić się Dobrą Nowiną z innymi. Będzie to wyjątkowa szansa na ubogacenie się słowem Bożym, które działa w życiu każdego chrześcijanina.
Krąg Biblijny
w każdą środę po mszy św. o godz. 18.00
zapraszamy na czytanie Słowa Bożego.
Chodzi bowiem o to, by zwłaszcza w Roku Wiary nie ulec pokusie zatrzymania się jedynie na poznawaniu prawd wiary, ale by pogłębiać osobistą więź z Jezusem, Bogiem, który stał się człowiekiem. Wezwanie do pielęgnowania wiary i ewangelizacji to obowiązek, który spoczywa na każdym chrześcijaninie. Mogą w tym pomóc katechezy biblijne poruszające właśnie kwestie wiary. Benedykt XVI przekonywał podczas jednej z audiencji generalnych w 2011 r., że lektura Biblii wzbogaca człowieka pod względem kulturalnym, dostarcza mu pokarmu duchowego, pogłębia jego wiedzę o Bogu i umożliwia dialog z Nim. Nie trzeba chyba do tej prawdy nikogo przekonywać. Biblia nie jest martwym słowem, ale wciąż żywym i aktualnym. Właśnie poprzez swoje słowo Bóg zapragnął przekazać nam prawdę o sobie i ludzkości. Nie chodzi bowiem tyle o momenty szczególne, jak choćby Środy Biblijne, lecz o to, by całe nasze życie było oparte na Biblii, by wynikało ze słuchania Słowa Życia. Zresztą już św. Hieronim, który przetłumaczył Biblię na łacinę, przekonywał, że Nieznajomość Biblii jest nieznajomością Chrystusa. A zatem czy trzeba szukać lepszych źródeł poznania planu zbawienia?