Piątek, 19 Lipiec 2024, Msze Św. dzisiaj: w Starym Kisielinie - 18.00
w Starym Kisielinie:2024-07-15 Poniedziałek - 07:002024-07-16 Wtorek - 18:002024-07-17 Środa - 18:002024-07-18 Czwartek - 18.002024-07-19 Piątek - 18.002024-07-21 Niedziela - 8:00, 11:30, 19:00
w Nowym Kisielinie:2024-07-20 Sobota - 18:002024-07-21 Niedziela - 10:00
W pierwszy czwartek miesiącaw Starym Kisielinie: 18:00

Zapraszamy Grupę Modlitewną Przyjaciół Paradyża,
nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
oraz RÓŻĘ RÓŻAŃCOWĄ MĘSKĄ
na zmianę tajemnic żywego różańca o godz. 17.30.

W pierwszy piątek miesiącaw Starym Kisielinie: 18:00w Nowym Kisielinie: 17:00

Zapraszamy do kościoła w Starym Kisielinie
Członków Wspólnoty Apostolstwa Modlitwy św. Faustyny na modlitwę przy relikwiach św. Faustyny o godz. 17.30, a następnie Eucharystię i adorację o godz. 18.00.
odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

W pierwszą sobotę miesiącaw Nowym Kisielinie: godz. 18:00

Zapraszamy do kościoła w Nowym Kisielinie
do wspólnej modlitwy ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

godz. 17.30 Różaniec
godz. 18.00 Msza św.
(eucharystia, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.)


RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI


Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, zdobyło wykształcenie, dobry zawód, założyło szczęśliwą rodzinę, czy też wypełniało inne powołanie. Pragniemy dla naszych dzieci wszystkiego co najlepsze. Jednak dzisiejszy świat niesie za sobą ogromne zagrożenia, które czyhają na nasze dzieci. Są to: alkohol, papierosy, kradzieże, zawiść, rozboje, narkotyki, powszechnie dostępna magia i okultyzm, sekty, destrukcja z Internetu, pornografia. Ogólnie mówiąc wszechobecna demoralizacja. To smutna rzeczywistość, która istnieje, czy nam się to podoba czy nie. Dodatkowo bardzo często to właśnie my sami – rodzice - z różnych przyczyn stajemy się dla dziecka problemem. Z powodu naszych błędów, braku wiedzy, zaniedbań, grzechów nasze własne dzieci mogą doświadczać zła.

W 2001 roku grupa rodziców, w trakcie rekolekcji w Gdańsku Oliwie, na których uświadomiono im te zagrożenia, podjęła modlitwę w intencji swoich dzieci. Podjęta modlitwa została oparta na formule Żywego Różańca, gdzie powstają grupy - róże składające się z 20 osób. Każda z tych osób codziennie rozważa jedną, sobie przypisaną dziesiątkę różańca w intencji dzieci wszystkich rodziców należących do danej róży. W ten sposób codziennie za każde z dzieci objętych modlitwą odmówiony jest cały różaniec. Podobnie jak w Żywym Różańcu, tak i tu następuje zmiana rozważanych tajemnic. Każdego pierwszego dnia miesiąca wszyscy członkowie Różańca Rodziców rozpoczynają odmawianie kolejnej tajemnicy wg porządku w jakim są ułożone. I tak osoba, która odmawiała I radosną przechodzi do II radosnej, w następnym miesiącu do III itd., po radosnych tajemnicach odmawiamy tajemnice światła, potem bolesne a następnie chwalebne po czym od nowa radosne itd.


Gdy po jakimś czasie zaczęły pojawiać się konkretne owoce tej modlitwy, coraz więcej osób zapragnęło przystąpić do Różańca Rodziców. Powstało wiele róż na terenie całej Polski, a nawet poza jej granicami. W taki sposób modli się już tysiące rodziców.
Zrodziło się pragnienie, aby Różaniec Rodziców zaowocował powstaniem róż również w naszej parafii. Tak też się stało. Dziękujemy Panu Bogu i Maryi, Królowej Różańca Świętego, że udało się założyć już dwie róże. Róże te rozpoczną swoją modlitwę Aktem Zawierzenia, który zostanie odmówiony na Mszy Świętej niedzielnej 6 grudnia o godzinie 8.00, odprawianej w intencji członków Żywego Różańca. Każdego, kto czułby potrzebę modlitwy za swoje dzieci we wspólnocie z innymi rodzicami, zapraszamy do włączenia się do tego dzieła.


Istnieją, znane nam, dwa powody dla jakich rodzice decydują się na przystąpienie do modlitwy w róży Różańca Rodziców Za Dzieci.


1. Dlatego, że w życiu ich dzieci dzieje się coś złego, a wierzący rodzice w trudnościach zwracają się do Boga o pomoc. Mają świadomość, że jakieś zło dotyka ich dzieci i nie potrafią sobie z tym poradzić, więc w końcu szukają pomocy u Boga.
2. Dlatego, że dostrzegając we współczesnym świecie zalew zła, zaczynają zdawać sobie sprawę, jak trudno się temu przeciwstawić, a chcieliby swoje dzieci przed nim uchronić.

Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Modlitwa ta często uzdrawia również relacje w rodzinach!

Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godziny, to wspaniała Boża ekonomia! - tylko trzeba się na nią zdobyć. Ileż uwagi poświęcamy zwykłym codziennym czynnościom, a na wezwanie Bożej opieki szkoda nam czasu. Jezus nie żałował swojego życia dla żadnego, nawet najgorszego człowieka, czemu ja mam żałować 4-5 minut dziennie ze swego czasu własnym w końcu dzieciom!

Oczywiście podjęcie modlitwy nie zwalnia nas z konkretnego działania, aby wychowywać swoje dzieci i kierować ich rozwojem, jednak modlitwa takie działania z pewnością wspomoże. Podjęcie tej modlitwy to również konieczność zwrócenia uwagi na swoje osobiste nawracanie się i swój własny rozwój duchowy.